preloader

Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V

 

Rezerwuj obiekt

III SUDETES OPEN - KARATE GRAND PRIX

25.05.2024r. / sobota / w godz. 9:45 - 18:00


III SUDETES OPEN - KARATE GRAND PRIX

W sobotę (25.05.2024) odbędzie się największe wydarzenie karate w Naszym regionie - trzecia edycja Sudetes Open. Organizatorem tego międzynarodowego turnieju karate WKF jest Karkonoski Klub Karate Shotokan przy wsparciu Dolnośląskiego Związku Karate WKF. Do udziału w rywalizacji zgłosiło się 320 zawodników (zostanie rozegranych 600 osobo-konkurencji) z 30 klubów z Polski, Czech oraz Gruzji.

Na karkonoskich matach zobaczymy zawodników w wieku od 5 do ponad 60 lat. W sumie zostanie rozegranych 90 konkurencji kata (układy ruchów) i kumite (walka sportowa) w podziale na wiek, wagę oraz stopień zaawansowania.

Zawody odbywają się pod auspicjami Polskiej Unii Karate, czyli jedynego z Polsce związku sportowego w dyscyplinie sportowej karate. Pieczę nad prawidłowym przebiegiem zawodów będzie sprawowało 30 wykwalifikowanych sędziów pod przewodnictwem sędziego klasy światowej WKF Pawła Piotrowskiego.

Patronat honorowy nad zawodami objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, Pan Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Pan Krzysztof Wiśniewski - Starosta Karkonoski oraz Pan Radosław Jęcek - Burmistrz Karpacza.

Patronat medialny nad zawodami objął Portal Jelonka.com, Radio ESKA2 oraz Zachodnia TV.

Zawody uzyskały wsparcie ze środków Województwa Dolnośląskiego, Powiatu Karkonoskiego, Gminy Janowice Wielkie, Miasta Karpacz oraz Gminy Podgórzyn. Warto wspomnieć o wsparciu ze strony sponsorów, bez którego zawody również nie mogły by się odbyć. Są to m.in. Jelenia Plast, Sowiduch - Browar i Restauracja, Pijalnia Kawy i Czekolady Mount Blanc, Biuro Turystyczne ALMAR oraz "GŁODOMOREK" z Janowic Wielkich.

Wstęp na halę jest darmowy. Oficjalne otwarcie zawodów odbędzie się o 9⁴⁵, a w godzinach 10⁰⁰18⁰⁰ odbędą się walki. Zapraszamy do kibicowania.

© 2024 Sport Karpacz - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : Facebros.pl