Wersja kontrastowa: Alt + Z
Przejdź do treści strony: Alt + X
Przejdź do nawigacji strony: Alt + C
Mapa Witryny: Alt + V
23.08.2026 ( niedziela)
W niedzielę (23 sierpnia) już po raz 36, w Karpaczu rozegrany zostanie kolarski wjazd na Śnieżkę – Uphill Race Śnieżka 2026.
300 uczestników wyruszy ze Stadionu Miejskiego, w centrum Karpacza i przejedzie ulicami miasta a następnie szlakami Karkonoskiego Parku Narodowego by po 13,5 km
zameldować się na Śnieżce (1602 m n.p.m.).
To najwyższy szczyt w Polsce, na który można wjechać rowerem.
W związku z zawodami ulice w mieście Karpacz zostaną wyłączone z ruchu od godz. 7.40 do godz. 8.30 na czas przejazdu uczestników.
Bezzwłocznie, po przejechaniu ostatniego zawodnika, ruch na ulicach zostanie przywrócony.
Trasa wyścigu ulicami miasta Karpacz:
Stadion Miejski, ul. Polskich Olimpijczyków – ul. Konstytucji 3 Maja – ul. Parkowa – ul. Konstytucji 3 Maja – ul. Karkonoska – od Białego Jaru do ul. Na Śnieżkę ul. Na Śnieżkę – od skrętu z ul. Karkonoskiej do bramy KPN przy Wang
Po zjeździe z dróg publicznych wyścig przebiega szlakiem niebieskim w Karkonoskim Parku Narodowym trasą Wang – Polana – Strzecha Akademicka – Spalona Strażnica – Dom Śląski – Droga Jubileuszowa – Śnieżka
Na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego wyścig będzie trwał od godz. 8.00 do godz. 11.00. O godz. 11.00 nastąpi pilotowany zjazd uczestników od Domu Śląskiego do granicy KPN przy Wang.
Za powstałe utrudnienia przepraszamy, turystów na szlakach prosimy o zachowanie ostrożności oraz dopingowanie zawodników.
Więcej informacji o wyścigu można znaleźć na stronie organizatora www.uphillrace.pl
© 2026 Sport Karpacz - wszystkie prawa zastrzeżone.
design by : Facebros.pl